Program

Program

XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej
w Leżajsku

 (WSTĘP WOLNY)

 

DATA ARTYŚCI PROGRAM

16 czerwca

(piątek)

 godz. 19.00
 Adam Tański

Jan Sebastian Bach - Toccata, Adagio i Fuga C-dur
Samuel Scheidt - Bergamasca (SSWV 560)
Heinrich Scheidemann - Praeambulum in d
Adam Tański - Improwizacja
Anton Heiller - Tanz-Toccata

 
Lwowska Filharmonia Narodowa

Aidar Torybajew - dyrygent

Jan Sebastian Bach – Msza h- moll

 17 czerwca

(sobota)

godz. 19.00

 
Krzysztof Ostrowski 

G. Muffat - Toccata Septima
N. Bruhns - Chorał "Nun komm, der Heiden Heiland"
J.S. Bach - Chorał "Jesus Christus unser Heiland" BWV 688
J.S. Bach - Chorał "Aus tiefer Not schrei' ich zu dir" BWV 686
J.S. Bach - Preludium i fuga E-dur BWV 566

Zespół Cracow Singers 

Wacław z Szamotuł (1520-1560) - Ego sum pastor bonus
Tomas Luis de Victoria (1548-1611) - O Mangum Mysterium
Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525-1594) - Kyrie z Missa Papae Marcelli
Henry Purcell (1659-1695) - Hear my prayer
Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Wie sich ein Vater erbarmet (chorał BWV 17)
Anton Bruckner (1842-1896) - Locus iste
Edward Grieg (1843-1907) - Ave Maris Stella
Joseph Rheinberger (1893-1901) - Bleib bei uns
Francis Poulenc (1899-1963) - Timor et tremor
Maurice Durufle (1902-1986) - Ubi Caritas

 18 czerwca

(niedziela)

godz. 21.00

 Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu  

Rozpoczęcie ścieżką z filmu Ogniem i Mieczem z następującymi częściami:
Polonez husarii
Prolog
Husaria – Polska Duma
Pieśń Heleny (instr.)
Gniew Bohuna
Pieśń Jana
Obrona Zbaraża
Szarża jazdy
Bitwa
Husaria ginie
Na zielonej Ukrainie

W kolejnej części muzyka z filmów (seriali) wraz
z piosenkami:
Na dobre i na złe
Zmysły
Rancho
Dumka na dwa serca

19 czerwca

(poniedziałek)

godz. 19.00 

 
Prof. J. Serafin 

Nicolaus Bruhns - Preludium i fuga e-moll
Jan Sebastian Bach - Trzy preludia chorałowe:
Kyrie Gott Vater in Ewigkeit
Christe, aller Welt Trost
Kyrie Gott heiliger Geist
Feliks Nowowiejski - VI symfonia op.45, cz.1 - Preludio

Zespół instrumentów dętych blaszanych Poznań Brass

Melhior Franck/Mariusz Matuszewski - Intrada
Jan Sebastian Bach / Mariusz Matuszewski - Bach Suite
Toccat z Toccaty i Fugi d-moll BWV 565
Wached auf, ruft uns Stimme BWV 140
Fuga g-mol BWV 578
Jerzy Fryderyk Haendel - Suita barokowa
   Marsz
   Allemande
   Courante
   Sarabande
   Fugetta
C.Debussy - Dziewczyna o włosach jak len
Fryderyk Chopin/A.Frackenpohl - 4 Chopin Pieces
arr. Luther Henderson - The Saint’s Hallelujah
bis: G.Gershvin - Preludium in F (w 80 rocznicę śmierci)

26 czerwca

(poniedziałek)

godz. 19.00

Michał Novenko (Czechy)

Magdalena Witczak - sopran

António Correa Braga (XVII w.) : Batalha
Alessandro Stradella (1639-1682) : Pietà, Signore
Antonio Vivaldi (1671-1741) : Domine Deus
Tabulatura Krakowska (XVI w.): Preambulum in F Fantazja choralowa „Nasz Sbawycyel“
Johann Sebastian Bach (1685-1750): Aria „Mein gläubiges Herze“ (Pfingstkantate) Preludium i fuga e-moll BWV 533
Giulio Caccini (1551-1618) : Ave Maria
Josef F.N.Seger (1716-1782) : Toccata i fuga C-dur
Marcin Jozef Źebrowski (1702-1770) : Quia fecit mihi magna
Dietrich Buxtehude (1637-1707): Preludium, fuga i ciaccona C-dur
Michal Novenko (*1962): Ave Maria Preludium dla F.L.Veka
Gabriel Fauré (1845-1924) : Pie Jesu
M.Novenko : Improwizacja finalowa

3 lipca

(poniedziałek)

godz. 19.00

Anastasia Kovbyk (Rosja)

 

Georg Muffat - Toccata VII
Jan Sebastian Bach
- Trio „Allein Gott...” BWV 664
- Toccata concertante E-dur BWV 566
Zsolt Gardonyi - „Hommage a J. S. Bach”
Robert Schumann
- Dwie etiudy w formie kanonu op. 56 n. 2 i 4
Sofia Gubajdulina - „Hell und dunkel”
Zsolt Gardonyi - Chorał „Ein feste Burg”

Dumitru Harea (Mołdawia) - fletnia Pana
Andrij Melnyk - akordeon
Artur Banaszkiewicz - skrzypce
Roman Chraniuk - kontrabas

 

G.Bacewicz „Kaprys polski”
E.Morricone „Dawno temu w Ameryce”
A.Banaszkiewicz „Hava Nagila” Parafraza
J.Williams muzyka z filmu „Lista Schindlera”
Gh.Zamfir „Sarba Lu’ Pompieru”
J.Last ‚’Samotny Pasterz”
D.Harea ‚’Karpackie impresje”
G.Dinicu „Ciocarlia”
A.Dvorak „Humoreska”
M.Theodorakis „Taniec Zorby”

10 lipca

(poniedziałek)

godz. 19.00

Duo organowe „Espresso Doppio”:

Ilona Kubiaczyk - Adler   
Dovile Savickaite  ( Litwa)

 

J.S. Bach (1685-1750) – Allegro moderato z Koncertu Brandenburskiego G-dur nr 3
Antonio Soler (1729-1783) – Koncert a-moll nr 2 na dwoje organów
I. Andante - Allegro
II. Tempo de Minué
Gioacchino Rossini (1792-1868) – Uwertura do „Cyrulika Sewilskiego”
Camille Saint-Saëns (1835-1921) – Danse macabre op. 40
Gustav Holst (1874-1934) – „Planety” op. 32
I. Mars
III. Merkury
IV. Jowisz

17 lipca

(poniedziałek)

godz. 19.00

Bartosz Jakubczak i Urszula Kryger  

Johannes Brahms (1833-1897) - Preludium i fuga g-moll Wo0 10 (organy wielkie)
Max Reger (1873-1916) - Zwei geistliches Lieder „Wenn in bangen, trüben Stunden”, Heimweh”
- Geistliches Lied „Wohl denen” (mezzosopran, organy)
Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Preludium i fuga G-dur BWV 541 (organy w kaplicy Matki Bożej)
Petr Eben (1929-2007) - „Lied der Ruth” (mezzosopran, organy)
Marian Sawa (1937-2005) - Partita Chrystus zmartwychwstan jest (organy wielkie)
Antonín Dvořák (1841-1904) - Biblické písně op. 99 (wybór) (mezzosopran, organy)

Slyš, ó Bože! Slyš modlitbu mou
Hospodin jest můj pastýř
Při řekách babylónských
Popatřiž na mne a smiluj se nade mnou
Zpívejte Hospodinu píseň novou

24 lipca

(poniedziałek)

godz. 19.00

Andrzej Chorosiński  

Bach-Vivaldi - Koncert a moll (Allegro-Adagio-Allegro)
F. Mendelssohn Bartholdy (1809-1847) - VI Sonata d moll
Cesar Franck (1822-1890) - Andantino g moll
Carl Philipp E. Bach (1714-1788) - Vier Stuecke (WQV 193)

prof. Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce  

Feliks Mendelssohn Barth. - Koncert e moll /cz.I/
Henryk Wieniawski - Legenda
J. S. Bach - Gawot spartito e-dur
The Locatelli Trio - Affettuoso
The Locatelli Trio - Giga

31 lipca

(poniedziałek)

godz. 19.00

Piotr Rojek

Igor Cecocho

 

Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Preludium i Fuga e-moll BWV 548
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Adagio BWV 1055
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Nun komm, der heiden Heiland BWV 659
Henry Purcell (1659-1695)
Sonata na trabkę solo i basso continuo
(części: Pomposo, Adagio, Allegro)
Piotr Rojek (1975)
Improwizacje na zadane tamaty
Luboš Fišer (*1935)
Dialog, per Tromba e Organo
Jehan Alain (1911-1940)
Litanies
Giovanni Viviani (1638-1693)
Sonata C-dur
(części: Andante, Allegro, Presto, Allegro, Andante)